18 Nisan 2017 Salı

Kan Grubunuza Göre Beslenme...

Merhaba…
Bugün ilk kez bir kitaptan bahsedeceğim sizlere. Belki bilenleriniz vardır ama ben kendisiyle yakın zamanda tanıştım ve gerçekten ilgimi çekti. Çokta çabuk okudum. Kitabın adı Kan Grubunuza Göre Beslenme. Yazarı ise Dr. Peter J. D’Adamo ve New York Times Bestseller’den. JKitabın ana teması aslında isminden belli. İlk önce kan gruplarının tarihlerini anlatıyor. Çok da güzel değinmiş. Daha sonra atalarımızın beslenme şekillerinden, kan gruplarının oluşumundan, hangi kan grubunun hangi besinleri tüketmesi gerektiğinden bahsediyor ve hatta çokta güzel tablolar ile belirtiyor.

Örnek olarak B grubu kana sahip insanların süt ve süt ürünlerini kolaylıkla tüketebileceğini fakat A grubu kana sahip insanların ise buna uyumlu olmadığını, sindirim ve bağışıklık sorunları yaşayabileceğini anlatıyor. Özellikle de sinüs ve solunum yollarında mukus birikmesine yol açabildiğine değinmiş. İçeriği gayet güzel ve çok fazla tatmin edici bilgiler var. Beslenmeye bağlı hastalıkların oluştuğunu zaten biliyoruz, bir de bunun üzerine kan grubunuza bağlı beslenme şekli de eklenince, her şey daha fazla yerine oturuyor.

Ben kitabı kesinlikle öneriyorum. Birçok şey öğrendim. Umarım sizde beğenirsiniz. Sağlıkla ilgili her şey bizim için önemli değil mi zaten J


Görüşmek üzere…

22 yorum:

 1. Merak ettim şimdi acaba kan grubuma göre nasıl beslenmeliyim? Bu merak bu kitabı bana okutur:) Emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊😊😊 teşekkür ederim, kesin okuyun derim 😉

   Sil
 2. Aa bende bu konuyla ilgili yazi yazıcaktım taslaklarda duruyor.kitabi degilde icerigini yani dur onuda ben yaziyim bare de yararlansınlar:)

  YanıtlaSil
 3. Bunu biliyordum ama hiç uygulamadım... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bende daha uygulamadım ama bilgiler gerçekten çok güzel 😊

   Sil
 4. Merak ettim kitabı göz atmalı....

  YanıtlaSil
 5. vay yaa bi de bunu mu çıkarmışlaar :)

  YanıtlaSil
 6. Bende kan olsa iyidir gene :)) kan seviyem düşük olduğu için ilaç kullanıyorum bakalım ne olacak :)) Ama değişik bir kitaba benziyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) inşallah ilaçlar iyi gelir 😊 Güzel bir kitap aynen 😉

   Sil
 7. Birara bayağı bi araştırmıştım bu konuyu. Hatta et, tavuk yemeyen biri olarak kan grubuma göre (A) en faydalı yiyeceklerin sebzeler olduğunu, et ve çeşitlerinden uzak durmam gerektiğini okuyunca şaşırmıştım. Ben farkında olmadan kan grubuma göre besleniyormuşum zaten. Aslında okuyunca mantıklı gelmiyor değil.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Hakikaten ilgi çekici bir kitapmış bakacağım en kisa surede acaba ben ne yiyip icmeliymisim bakalm😊

  YanıtlaSil
 9. Ben de biliyordum bunu ama hiç uygulamaya geçmedim :)

  YanıtlaSil
 10. Doğru buldum tespitleri ben. Güzel bir post olmuşş şekerr. Bizi yine aydınlattınn :)

  YanıtlaSil
 11. Süt demişken kan grubumdan ötürü ben de süt tüketemiyorum ne yazık ki.. İçmem kansızlığa akabinde hastalığa yol açıyor :P Önemli bir mevzu kan grubuna göre gıda almak ve kendine bakmak çünkü kendimden bilirim sırf bu kansızlık problemleri yüzünden herkesin tshirtle gezdiği aylarda hırkayla dolaşırım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi yaa :( baya ciddi bir sorun sizinki o halde 😔

   Sil