28 Şubat 2017 Salı

İlaçlara Karşılık Alternatif Bitkiler...

Selam herkese…

Haydi biraz farklı bir konuya değinelim J İlaç kullanmak yerine alternatif olarak bitkilerin nasıl sizi iyileştirdiğine bakalım ;)Tabikii de hepimiz hasta olduğumuzda doktorların uygun gördükleri ilaçları kullanıyoruz. Fakat eğer durum çok ciddi değilse evde kendimizde hastalıklarımızı hafifletebiliriz. Hep söylüyorum, önemli olan bence bilinçli olmaktır. Siz vücudunuzu tanıdıkça neye ihtiyaç duyduğunuzu bilirsiniz ve ona yönelebilirsiniz. Sürekli ilaç kullanıp bir yandan iyileşirken öte yandan ilaçların zararlarına maruz kalmak akıl karı değil. Yine belirtiyorum ki ciddi bir problem yok ise!

Şimdi kanıtlanmış olan, akademik makalelerde yer alan bazı hastalıklara karşı sizi hafifleten bitkilerden bahsedeceğim. Unutmayın ki aslında ilaçların içerisinde de bitkiler kullanılıyor. O halde o bitkiye karşı alerjik bir sorununuz yok ise ilaç yerine bitkinin kendisini tüketmeniz yararınıza olacaktır.

Ağrı kesiciler yerine zerdeçal, zencefil ve dut
Kolestrol ilaçları yerine domates, elma ve kuruyemişler
Tansiyon ilaçları yerine muz, koyu yeşillikler ve turunçgiller
Tiroid ilaçları yerine muz, turp
Antibiyotikler yerine D vitamini, sarımsak ve zerdeçal
Diyabet ilaçları yerine ise çay, D vitamini ve koyu yeşillikler tüketebilirsiniz.

Siz kendinizi tanıdıkça; günlük vitamin, mineral, su, protein, karbonhidrat, yağ ve probiyotik ihtiyacınızı vücudunuza alıyor iseniz, hatta alamıyor iseniz de takviye olarak almanız durumda zaten yukarıda yazdığım hastalıklara sahip olmayacaksınızdır. Çok gerek kalmadıkça ilaçlara sürekli maruz kalıp, vücudunuza bir yandan hasar vermeyin lütfen.  Unutmayın hastalığınız ne ise alternatif çözümler ile yaşam kalitenizi arttırmak sizin elinizde…


Sağlıkla kalın…  J

8 yorum:

 1. Çok haklısınız ben de aynen böyle yaşamaya bakıyorum ilaç yerine sağlıklı baharatlar ve sebzeler meyveler...

  YanıtlaSil
 2. maalesef ilaçlarla bir tarafımızı onarmaya çalışırken diğer bir tarafımıza zarar veriyoruz istemeden.....

  YanıtlaSil
 3. Bizim evdə də dərman ən son əl atacağımız çarə. Uşaqlar da özümüz də xəstəlik zamanı təbii bitkilərlə və bədənin özünün mücadiləsi ilə sağalmasına çalışırıq. İndiki dərmanlar çox kimyəvidirlər. Xeyirdən çox zərərləri var. Belə faydalı bilgiləri paylaşdığınız üçün təşəkkürlər.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊😊 asıl ben teşekkür ederim size 😊

   Sil
 4. Eczacılığın aslı zaten bitkiler; ama şimdilerde ilaçlar sentetik.

  YanıtlaSil